WordPress 4.0.1 Kritik Güvenlik Güncellemesi

  • Wednesday, 3rd December, 2014
  • 11:25am

Değerli müşterimiz,
WordPress, kısa bir süre önce 4.0.1 sürümü ile son derece kritik bazı güvenlik açıklarını kapattığını duyurdu. Bu güvenlik sürümünün yüklenmesi kullanıcıların olası güvenlik açıklarından korunmaları ve gerek yönetici, gerek kullanıcı şifreleri gibi özel verilerin güvenliği açısından büyük önem arz ediyor.

Aktasweb olarak, bir WordPress kullanıcısı iseniz ve henüz 4.0.1 sürümüne geçmediyseniz bu güncellemeyi mümkün olan en kısa sürede yapmanızı önemle tavsiye ediyoruz. Bu güncelleme ile beraber bazı temalarda hatalar oluştuğunu gözlemledik. tema dosyalarının editlenmesi gerekebilecektir. update işleminden önce sitenizi mutlaka yedeklemeyi unutmayın. ayrıca tüm WordPress kullanıcılarına veri güvenliği için şu maddeleri öneriyoruz:

1 – WordPress’in kurulumuyla birlikte gelen otomatik güncelleme özelliğini devre dışı bırakmayın. Eğer bu özellik kapalı ise mutlaka tekrar aktif duruma getirin. Nasıl yapılır? (İngilizce)

2 – Kaynağından ve yapımcısından emin olmadığınız eklentileri ve temaları kesinlikle kullanmayın.

3 – Site performansı ve güvenliğiniz için mümkün olduğunca az sayıda eklenti kullanmaya, aktif durumda olmayan eklenti ve temaları site alanınızda barındırmamaya özen gösterin.

4 – Yönetici hesapları için mutlaka standart dışı kullanıcı adı (admin kullanıcısını kullanmayın) ve şifre olarak harf, rakam ve özel karakterler içeren güçlü şifreler belirleyin.

5 – Wordpress iniz dışında mutlaka tema ve pluginlerinizi de son versiyonlarına güncelleyin. WordPress in yanında güncellenmeyen temalar ve pluginlerde güvenlik açığı oluşturmaktadırlar.

Başarılar dileriz.

Aktasweb Destek Ekibi

<< Geri